Nie da się ukryć, że świadomość ekologiczna społeczeństwa znacznie wzrosła. Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na zakup zbiornika na deszczówkę. Pozwala on przede wszystkim pozyskiwać oraz magazynować wodę z opadów. Zalet jest jednak znacznie więcej!

Dlaczego warto zdecydować się na zbiornik na deszczówkę?

Jeżeli rozważasz zakup zbiornika na deszczówkę, z pewnością zastanawiasz się, jakie korzyści niesie za sobą jego montaż. Oto zastosowania, na które możesz liczyć.

  1. Korzyść dla roślin.

Nagromadzona woda świetnie sprawdza się do podlewania roślin ogrodowych. Może być to szczególnie istotne dla posiadaczy bardzo dużych posesji, które wymagają częstego i obfitego nawadniania. Warto zaznaczyć, że deszczówka jest uboga w chlor, co jest niezwykle korzystne dla roślin.

  1. Oszczędność finansowa.

Taką wodę można wykorzystać także w użytku domowym. Deszczówka jest miękka, co oznacza, że nie pozostawia po sobie kamienia. Z tego powodu okaże się idealna do prania ubrań, mycia naczyń czy spłukiwania toalety. Wykorzystasz ją z powodzeniem również do innych prac porządkowych, takich jak mycie pojazdów lub elewacji budynków. W konsekwencji ograniczysz zużycie wody wodociągowej, co przełoży się na znacznie niższe wydatki.

  1. Ekologia.

Korzystanie z wody deszczowej to działanie w duchu less waste. Dzięki zbiornikowi na deszczówkę możesz spożytkować darmowy zasób naturalny, a tym samym przyczynić się do ochrony środowiska.

Do czego służy zbiornik na deszczówkę?

Pomimo mylącej nazwy ma on o wiele więcej zastosowań, niż mogłoby się wydawać. Jest to w rzeczywistości tzw. zbiornik żelbetowy, który można wykorzystać również do innych celów. Sprawdzi się więc do budowy przydomowej oczyszczalni ścieków. To szczególnie ważne w miejscach, gdzie nie ma możliwości podłączenia do publicznej sieci kanalizacyjnej. Oprócz tego często pełni funkcję zbiornika na gnojówkę w gospodarstwach rolnych. Sprawdzi się również jako studzienka. Jak widać, zastosowań jest naprawdę wiele!