Budowa własnego domu wiąże się z koniecznością dokonania wielu wyborów. Jednym z nich jest zakup odpowiedniej bramy garażowej. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów bram, przez co inwestorzy często zwlekają z podjęciem decyzji. Warto jednak odpowiednio przemyśleć ten zakup. Pamiętaj, że będziesz przecież używać bramy garażowej niemal codziennie.

Jakie są zalety segmentowych bram garażowych?

Segmentowe bramy  garażowe cieszą się bardzo dużą popularnością wśród osób wykańczających domy i inne nieruchomości. Nic dziwnego! Są one bardzo uniwersalne i sprawdzają się w znacznej większości budynków. Jak sama nazwa wskazuje, ich budowa opiera się na przyległych segmentach, które wspólnie tworzą jedną całość. Są one bardzo szczelne, przez co chronią garaż przed nadmierną utratą ciepła. Taka brama nie wysuwa się poza granice budynku, ponieważ otwiera się pionowo w kierunku stropu. Gwarantuje to znaczną oszczędność miejsca zarówno przed, jak i w garażu. Zdecydowana większość osób decyduje się dodatkowo na montaż napędu automatycznego, aby móc otwierać bramę za pomocą pilota.

Do najistotniejszych zalet segmentowych bram garażowych należą:

  1. dodatkowa izolacja budynku przed utratą ciepła,
  2. duża ilość dostępnych wzorów oraz barw,
  3. możliwość montażu napędu automatycznego,
  4. oszczędność miejsca – brama nie zajmuje przestrzeni przed garażem, ani wewnątrz,
  5. atrakcyjny wygląd oraz możliwość dostosowania go do stylu nieruchomości,
  6. dobra izolacja akustyczna,
  7. prosty i szybki montaż.

Gdzie najczęściej montowane są segmentowe bramy garażowe?

Segmentowe bramy garażowe są najczęściej wykorzystywane w domach jedno- oraz wielorodzinnych, a także budynkach przemysłowych, blokach mieszkalnych czy zakładach pracy. Polecane są w szczególności dla nieruchomości, które umieszczone są bezpośrednio przy ulicy lub posiadają niewielki podjazd. Co więcej, mogą okazać się idealne do bardzo małych garaży, gdzie istotna jest oszczędność miejsca.