Bardzo widoczne grzejniki mogą oszpecić nawet najpiękniejsze pomieszczenie. Dotyczy to w szczególności starych kaloryferów, które zachwycają swoim wyglądem. Bez obaw, jest na to rada!

Prosty sposób na brzydki grzejnik, czyli zabudowa

Obecnie na rynku dostępne są różnego rodzaju kaloryfery. Trzeba przyznać, że niektóre z nich mogą stanowić ozdobę wnętrza samą w sobie. Nieco inaczej jest ze starymi grzejnikami. Co więcej, niekiedy nie mamy żadnego wpływu na ich wygląd – szczególnie, jeżeli nabywamy nieruchomość w stanie surowym zamkniętym.

Metodą na każdą kieszeń jest zabudowa grzejnika. Osłony można dopasować do wnętrza tak, aby całość stanowiła spójną, a przede wszystkim piękną kompozycję. Co istotne, kaloryfer nie traci wówczas swoich właściwości grzewczych, gdyż tego rodzaju zabudowy są odpowiednio zaprojektowane.

Niektórzy decydują się na inną metodę, a mianowicie malowanie grzejnika na kolor ściany, do której przylega. W przypadku mało urodziwych kaloryferów nie jest to jednak trafny wybór. Owszem, stanie się on nieco mniej dostrzegalny, jednak nadal będzie widoczny.

Jaką osłonę grzejnika wybrać?

Oferujemy zabudowy grzejników w Pabianicach, dlatego doskonale wiemy, że to lubiana metoda ich ukrywania. Warto zaznaczyć, że najlepszym wyborem są osłony z płyty MDF. Wynika to z faktu, że jest ona niezawodna w styczności z wysokimi temperaturami. Taka cecha zapewnia świetną trwałość zabudowy, która posłuży na wiele lat.

Jeżeli chodzi o sam wygląd osłony, wiele zależy od preferencji inwestora. Zabudowa może wtapiać się w wystrój lub przeciwnie – wyróżniać się na jego tle. W każdym razie warto wybrać taki design, który będzie pasował do stylu wnętrza. Na naszej stronie znajdziesz osłony w stylu nowoczesnym, klasycznym i wiele innych.