OSŁONY / ZABUDOWY GRZEJNIKÓW

Grzejniki, poza oczywistą i praktyczną funkcją grzewczą, istotnie wpływają na atrakcyjność pomieszczenia. Ich producenci oferują coraz to ciekawsze rozwiązania, wychodząc naprzeciw potrzebom konsumentów – jednak inwestycja w zupełnie nowy, designerski grzejnik to spory wydatek. Dobrą alternatywą jest w tym wypadku zakupienie osłony grzejnika, która nie tylko zasłoni nieciekawy i mało estetyczny obiekt, ale także stanie się ciekawym elementem dekoracyjnym.

 

Rodzaje osłon grzejników

 

Jednym z popularniejszych materiałów stosowanych do tworzenia osłon grzejników jest płyta MDF. Wykonana jest z włókien drzewnych, charakteryzuje się dużą wytrzymałością, gęstością oraz jednorodnym składem. Używana także przy produkcji paneli ściennych 3D, jest niezwykle łatwa w obróbce, co pozwala na otrzymanie najróżniejszych kształtów oraz wzorów. Co istotne w przypadku kaloryferów, jest odporna na działanie wysokiej temperatury, dzięki czemu zachowuje swój kształt.

Istnieją także zabudowy grzejników wykonane z takich materiałów, jak drewno, blacha stalowa, PCV. Wszystkie z nich posiadają swoje zalety, jednak w zestawieniu z płytą MDF wypadają dużo gorzej. Żaden z surowców bowiem nie wykazuje tak dużej odporności na działanie wysokiej temperatury ani nie gwarantuje uniwersalności pozwalającej na wkomponowanie osłony grzejnika w stylistykę niemalże każdego wnętrza.

Sortuj wg:
  • Dodaj link do:
  • facebook.com
regulamin